SSD GoodRAM IRDM Pro vs GoodRAM IRDM Gen2

GoodRAM – to marka Polskiej firmy z Łazisk Górnych, która przebojem weszła w 2010 r. na rynek pamięci masowych SSD, rozszerzając sprzedaż na inne kraje świata.

Seria IRDM Pro to następca chwalonego modelu GoodRAM Iridum PRO. Dysk ten jest błędnie kojarzony przez klientów z wersją IRDM Gen 2, która jest kompletnie innym dyskiem o zupełnie innej konstrukcji i parametrach. IRDM został, oparty na niedrogim jednordzeniowym, dwukanałowym kontrolerze Phison PS3111-S11, bez zewnętrznej pamięci flash DDR3 oraz słabych chipach pamięci Micron 3D MLC NAND. Często sprawiał on problemy.

Natomiast GoodRAM IRDM Pro - został zbudowany na dobrym, 2 rdzeniowym, ośmiokanałowym kontrolerze Phison PS3110-S10, oraz bardzo dobrych pamięciach Toshiba 3D MLC 15 nm (BiCS2), wspomaganych przez 1 GB cache DDR3L i firmware w wersji SAFM22.3.

Dyski IRDM Pro są dobrze oceniane przez odbiorców, chwalone za parametry zbliżone do wiele droższej konkurencji (np. Samsung Evo 860) oraz przystępną cenę. Gwarancja producenta opiewa na 5 lat. Atutem tych dysków jest to, że nie spowalniają pracy po ich zapełnieniu, ze względu na bardzo wydajne chipy pamięci (dyski te nie posiadają bufora danych). Bezawaryjność gwarantowaną przewidziano na 3000 cykli zapisu i 1440 TB danych dla wersji 480 GB. To wynik więcej niż zadowalający.

W pojedynczych przypadkach, użytkownicy zgłaszali problemy z tymi dyskami, podczas współdziałania z platformą Intel Skylake, w momencie większego zapełnienia dysku. Objawiały się one zawieszaniem (zamrażaniem) komputera, problemami z obsługą plików (otwieraniem, kasowaniem) czy brakiem wykrywania dysku przez BIOS oraz klasycznymi bluescreen'ami Windows. Jednak są to sporadyczne przypadki.

Więcej informacji na temat dysków SSD i problemów z nimi, można znaleźć na stronie https://www.alldatarecovery.pl/ssd, wraz z naszą ofertą odzyskiwania danych z dysków SSD.

Strona używa plików cookies do śledzenia zachowań użytkowników. ©2020 All Data Recovery. Warszawa, ul. Opaczewska 43, lokal U8. więcej informacji na stronie: www.alldatarecovery.pl