SSD GoodRAM IRDM Pro vs GoodRAM IRDM Gen2

GoodRAM – to marka Polskiej firmy z Łazisk Górnych, która przebojem weszła w 2010 r na rynek pamięci masowych SSD, rozszerzając sprzedaż na inne kraje świata.

Seria IRDM Pro to następca chwalonego modelu GoodRAM Iridum PRO. Dysk ten jest błędnie kojarzony przez klientów z wersją IRDM Gen 2, która jest kompletnie innym dyskiem o zupełnie innej konstrukcji i parametrach. IRDM został , oparty na niedrogim jednordzeniowym, dwukanałowym kontrolerze Phison PS3111-S11 , bez zewnętrznej pamięci flash DDR3 oraz słabymi chipami pamięci Micron 3D MLC NAND. Często sprawiający problemy.

Natomiast GoodRAM IRDM Pro - został Zbudowany na dobrym, 2 rdzeniowym, ośmiokanałowym kontrolerze Phison PS3110-S10, oraz bardzo dobrych pamięciach Toshiba 3D MLC 15 nm (BiCS2) wspomaganych przez 1GB cache DDR3L, z firmware SAFM22.3.

Dyski IRDM Pro dobrze są oceniane przez odbiorców, chwalone za parametry zbliżone do wiele droższej konkurencji (np. Samsung Evo 860) oraz dobrą cenę. Gwarancja producenta opiewa na 5 lat. Atutem tych dysków jest to, ze nie zwalniają przy zapełnieniu ze względu na bardzo wydajne chipy pamięci (dyski te nie posiadają bufora danych). Bezawaryjność gwarantowaną przewidziano na 3000 cykli zapisu i 1440 TB dla wersji 480 GB. To wynik więcej niż zadowalający.

W pojedynczych przypadkach użytkownicy zgłaszali problemy tych dysków ze współdziałaniem z platformami Intel Skylake przy większym zapełnieniu dysku objawiające się zawieszaniem zamrażaniem komputera oraz problemami z obsługą plików (otwieraniem, kasowaniem), niewykrywaniem dysku w BIOSie, bluescreeny w Windows. Jednak są to pojedyncze przypadki.

Więcej informacji na temat dysków ssd i ich problemów mozna znaleśc na stronie https://www.alldatarecovery.pl/ssd , a tu naszą ofertę odnoście odzyskiwania danych z dysków SSD

Strona używa plików cookies do śledzenia zachowań użytkowników. ©2020 All Data Recovery. Warszawa, ul. Modzelewskiego 63, lokal U5. więcej informacji na stronie: www.alldatarecovery.pl