Odzyskiwanie danych z dysku przenośnego WD Elements

Ogromna popularność dysków USB firmy Western Digital sprawia, że trafiają one w sporych ilościach na odzyskiwanie danych do naszego laboratorium. WD Elements to przenośny dysk występujący głównie w pojemnościach od 500 GB do 4 TB. Są to dyski, które dzięki swojej dostępności i łatwości użycia zawojowały rynek.

Mimo dość dużej odporności na uszkodzenia dyski przenośne WD mają niestety kilka problemów z którymi trafiają do naszego laboratorium w celu odzyskania danych. Należą do nich głównie:

• Duże ilości BAD SECTOR –ów, powstających głównie w wyniku wstrząsów podczas pracy dysku • Awarie głowic dysku twardego spowodowane uderzeniami podczas przenoszenia lub pracy • Uszkodzenia firmware – spowodowane przeważnie powstawaniem BAD SECTOR –ów w obszarze dysku, na którym przetrzymywany jest firmware • Wyłamane gniazda USB, powodujące utratę zasilania lub komunikacji z komputerem • Zawirusowanie • Przyklejenie głowic do talerzy dysku w wyniku zaniku zasilania lub wstrząsów. Jako, że dyski WD Elements są przeznaczone do mobilnego użytku niestety nie mają łatwego życia. Ciągłe przenoszenie, wstrząsy, uderzenia, podłączenie i odłączanie zasilania – to wszystko sprawia, że żywotność takich nośników jest ograniczona.

Biorąc powyższe pod uwagę należałoby często wykonywać kopie zapasowe, lecz wielu użytkowników przetrzymuje dane tylko na dyskach przenośnych. W takiej sytuacji gdy dojdzie do awarii tracą oni dostęp do wszystkich swoich danych i są skazanie na sługi naprawy dysku lub odzyskania danych. W procesie odzyskiwania danych z dysków przenośnych WD, nasze laboratorium wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne do komunikacji w trybie serwisowym, naprawy i modyfikacji firmware –u dysków oraz wymiany głowic. W połączeniu z doświadczeniem zdobywanym od 1997 roku nasza skuteczność sięga 97% w tego typu nośnikach.

Aby ograniczyć ryzyko powstawania uszkodzeń w dyskach przenośnych należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, że mimo iż nośniki tego typu sprzedawane są jako przenośne, to tak naprawdę wewnątrz znajduje się dysk twardy. Jest on jedynie wyposażony w interfejs USB zamiast SATA i zamknięty w poręczną obudowę. Tak więc aby taki nośnik posłużył nam jak najdłużej należy zwracać szczególną uwagę na środowisko w jakim pracuje, a przede wszystkim ograniczyć wstrząsy i uderzenia podczas pracy i transportu. Klienci naszej firmy nie są świadomi wielu zagrożeń jakie są przyczyną utraty danych. Największym problemem jest wciąż zaniechanie wykonywania kopi zapasowych.

Jeśli Państwa dysk przenośny przestał zgłaszać się w komputerze, po podłączeniu wydaje dziwne dźwięki, nie rozkręca talerzy lub z jakiejkolwiek innej przyczyny nie ma dostępu do danych – zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę. Nasi technicy za darmo sprawdzą co się dzieje i oszacują koszty usługi. Więcej na stronie: https://centrumodzyskiwaniadanych.pl

Strona używa plików cookies do śledzenia zachowań użytkowników. ©2020 All Data Recovery. Warszawa, ul. Opaczewska 43, lokal U8. więcej informacji na stronie: www.alldatarecovery.pl